Określenie swojego rodzaju cery

Pięknie wyglądająca skóra bez zmarszczek, przebarwień i wyprysków – to marzenie każdej kobiety. Aby je zrealizować nie obędzie się bez sprawdzonych i skutecznych kosmetyków. Jeśli jednak chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, to trzeba już na wstępie wybrać produkty pod kątem Twojego typu cery. Sprawdź jej rodzaje, aby ułatwić sobie to zadanie. Określ swój typ cery i dobieraj kosmetyki do rodzaju cery. Kupowanie kosmetyków w ten sposób jest gwarantem większej skuteczności na różnych etapach życia. Zanim jednak to zrobisz musisz poznać jaki jest rodzaj Twojej skóry. Pomoże Ci w tym ten krótki tekst.

Okreśmlenie rodzaju cery

Skóra normalna

Tak zwanym złotym standardem jest skóra normalna. Jej cechy charakterystyczne to jędrność i różowy kolor. Skóra normalna ma matową strukturę i jest odpowiednio napięta. Dodatkowo, nie łuszczy się. Nie znajdziesz na niej również zaskórników, plam, ani widocznych naczyń krwionośnych, tzw. pajączków. Dzięki tym cechom skóra normalna reaguje prawidłowo na różne warunki atmosferyczne. U kogo można znaleźć taką skórę? Najczęściej jej posiadaczami są dzieci do 12 roku życia. U osób dorosłych występuje niezmiernie rzadko.

Skóra tłusta

Skórę tłustą rozpoznasz po szaro-żółtym kolorze i charakterystycznym połysku. Jej inne cechy charakterystyczne to obecność zaskórników, swoista bladość, oraz słabe ukrwienie. Skóra tłusta jest przy tym gruba i łatwo na niej zauważyć gruczoły łojowe. Posiadaczki tego rodzaju skóry nie muszą się obawiać zmiennych warunków atmosferycznych lub różnej maści kosmetyków, bo skóra tłusta dobrze na nie reaguje. Poza tym nie przesusza się, a zmarszczki pojawiają się na niej stosunkowo późno. Wadą takiej skóry są problemy z różnymi wypryskami i trądzikiem.

Skóra sucha

Jej cechy charakterystyczne to szorstkość, widoczne złuszczanie się i spierzchnięcia. Sucha cera nie błyszczy się i jest mało elastyczna. Ma jasny, matowy kolory. Jest to bardzo wrażliwy rodzaj skóry, który wymaga intensywnej pielęgnacji (nawilżanie). Skóra sucha szybko się starzeje, co pociąga za sobą szybkie pojawienie się zmarszczek.

Skóra mieszana

Jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem cery tłustej i suchej. Jak ją rozpoznać? Po wysuszonych policzkach i błyszczących się nosie, brodzie i czole. Skoro wiesz już jak rozpoznać swój rodzaj skóry, to możesz śmiało przejść do wyboru odpowiednich kosmetyków. Powodzenia!

Leave a Reply

Może Cię również zainteresuje: